GALERIA

wejœcie do gabinetu szyld przed gabinetem poczekalnia poczekalnia poczekalnia poczekalnia poczekalnia poczekalnia korytarz korytarz gabinet gabinet gabinet gabinet gabinet gabinet gabinet gabinet
A A A

LECZENIE ENDODONTYCZNE

Wielu specjalistów uważa endodoncję za sedno stomatologii. W wielu przypadkach, w których nie wystarczy zwykłe wypełnienie miejscowe ubytku plombą, leczenie endodontyczne jest jedyną możliwością na uratowanie zęba. Przyczyną bólu zębów (ostrych, przewlekłych i tak zwanych ćmiących) jest infekcja miazgi zębowej, w skład której wchodzą nerw i naczynia. Miazga zęba to bogato unerwiona i delikatna tkanka wypełniająca wnętrze zęba. Poprzez próchnicę miazga ulega zakażeniu, tworząc obrzęk, który zwiększa ciśnienie w komorze zęba, naciskając tym samym na włókna nerwowe oraz powodując silny ból. Leczenie endodontyczne jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem tego typu problemów zdrowotnych.

Leczenie kanałowe w Krakowie (Kleparz)

Standardowo leczenie kanałowe endodonta przeprowadza w kilku etapach. Nasz gabinet stomatologiczny - będąc na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi - został zaopatrzony w specjalistyczne urządzenie do leczenia kanałowego. Dzięki niemu endodonta może przeprowadzić zabieg nawet w przeciągu jednej wizyty.