GALERIA

wejœcie do gabinetu szyld przed gabinetem poczekalnia poczekalnia poczekalnia poczekalnia poczekalnia poczekalnia korytarz korytarz gabinet gabinet gabinet gabinet gabinet gabinet gabinet gabinet
A A A

LECZENIE ENDODONTYCZNE

Leczenie kanałowe - Endodoncja

Wielu specjalistów uważa endodoncję za sedno stomatologii. W wielu przypadkach, w których nie wystarczy zwykłe wypełnienie ubytku plombą, leczenie kanałowe jest jedyną możliwością na uratowanie zęba. Przyczyną bólu zębów (ostrych, przewlekłych i tak zwanych ćmiących) jest infekcja miazgi zębowej, w skład której wchodzą nerw i naczynia. Miazga zęba to bogato unerwiona i delikatna tkanka wypełniająca wnętrze zęba. Poprzez próchnicę - miazga ulega zakażeniu, tworząc obrzęk, który zwiększa ciśnienie w komorze zęba, naciskając tym samym na włókna nerwowe oraz powodując silny ból. W 90 procentach przypadków, problemy endodontyczne odpowiadają za wszelkie wyżej wymienione problemy.

Leczenie endodontyczne w naszym gabinecie

Standardowo leczenie kanałowe jest przeprowadzane w kilku etapach, natomiast nasz gabinet stomatologiczny - będąc na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi - zaopatrzył się w specjalistyczne urządzenie, dzięki któremu takie leczenie jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet w przeciągu jednej wizyty.